poniedziałek, 26 lutego 2018

Małe pomysły na... drukowanie na kartachPisałam Wam już w styczniu, że w moim nowym albumie postaram się większość tekstów drukować a nie pisać odręcznie. Jak się okazało, jest to temat, który was interesuje, więc dzielę się z wami moim sposobem. Tak więc dziś ... małe pomysły na.... drukowanie na kartach do Project Life.

TEKST

Uprzedzam na wstępie że ta instrukcja nie jest skierowana do osób biegłych w obsłudze programów graficznych! To coś dla osób jak ja, które korzystają z bardzo podstawowych narzędzi. Używam najmniej praktycznego programu graficznego jaki istnieje czyli po prostu Worda :-). Znajduje się tam opcja Wstaw>Pole tekstowe, która umożliwia nam przygotowanie obszaru na tekst idealnie pasującego do miejsca wydruku. Ustawiamy wymiary takie same jak miejsce na którym chcemy drukować - nie całej karty bo trudniej wam będzie wcelować.

Po wpisaniu w okienko tekstu wypróbujcie różne czcionki, rozmiary i odstępy żeby wszystko wam pasowało. Następnie drukujemy tekst na zwykłej kartce papieru.


PRZYKLEJAMY

Jeśli jesteście zadowolone z tekstu, to dokładnie w tym samym miejscu w którym jest on wydrukowany na kartce A4 naklejamy naszą kartę. Połóżcie ją na kartce i przyklejcie dokładnie tam, gdzie ma się znaleźć wasz tekst. Możecie to zrobić na szybie lub przy lampie żeby dobrze umiejscowić kartę PL. Jeszcze jedno - przyklejcie ją czymś co będzie później łatwo usunąć - np. taśmą washi, klejem niepermanentnym żeby nie zostały na niej ślady.


DRUKUJEMY!

Następnie wystarczy z powrotem umieścić kartkę razem z naklejoną kartą w drukarce (tylko sprawdźcie dokładnie którą stroną należy ją włożyć w waszym modelu (!). A teraz wystarczy puścić jeszcze raz drukowanie dokładnie tego samego tekstu.

I proszę. Karta z nadrukiem gotowa.


Dajcie znać jak wam poszło! A jeśli macie ochotę rzucić okiem na moją pierwszą lutową kartę, to w całości wygląda ona następująco :-)


Miłego tygodnia moi drodzy!

Buziaki,
Pati

1 komentarz:

 1. STOSUJ SIĘ DO SZYBKIEGO I WYGODNEGO POŻYCZKI

  Czy potrzebujesz pożyczki. Jesteśmy legalnym i gwarantującym pożyczkodawcę. Jesteśmy firmą z pomocą finansową. Pożyczamy fundusze osobom potrzebującym pomocy finansowej, które mają zły kredyt lub potrzebują pieniędzy na opłacenie rachunków, aby inwestować w biznes. Chcę użyć tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy rzetelnej pomocy beneficjentowi. Chętnie zaoferujemy Ci pożyczkę. Skontaktuj się z nami przez e-mail: davis_credit100@yahoo.com

  Numer telefonu: +1 (712) 600 2838
  WhatApp Number: +1 (712) 600 2838
  Pani Wanda Davis

  OdpowiedzUsuń